Je možné oddálit menstruaci?

Oddálení menstruace je častý požadavek žen v gynekologické ambulanci, zvláště v těchto letních dnech, tedy v době prázdnin a dovolených, kdy si chceme užívat koupání a relax na pláži. Menstruace není zrovna to, co by právě v termínu dovolené mělo být na programu. Jak tedy menstruaci posunout, aby nepřišla v tu nejméně vhodnou chvíli?

Jak pomůže gynekolog?

Gynekolog obvykle použije syntetický hormon. Pak platí pravidlo, že pokud žena užívá dostatečnou dávku, tak nekrvácí. Takto lze menstruaci odsunovat třeba o několik měsíců. Když se pak s hormony skončí, objeví se menstruační krvácení asi během dvou dnů. Přípravky na oddálení menstruace je vhodné používat nejméně po dobu 10 dnů.

Oddálení menstruace pomocí antikoncepčních pilulek

Pokud užíváte jednofázovou hormonální antikoncepci, menstruaci oddálíte snadno. Jednoduše po dobrání jednoho platíčka neuděláte pauzu, ale přejdete na další. Jakmile budete chtít, aby menstruace přišla, užívání přerušíte, a po obvyklé přestávce pokračujete novým platíčkem. U vícefázových pilulek je oddálení složitější, ale ne nemožné. Je dobré řádně prostudovat příbalový leták, nejlépe se poradit s gynekologem.

Babská rada? Citron!

Babská rada, která údajně funguje, doporučuje citron. Každý den ráno (tři dny až týden) před očekávanou menstruací vypijte celý vymačkaný citron. Může být i oslazený cukrem a naředěný vodou. Pokračujte po celou dobu, po kterou chcete menstruaci oddálit. Zkusit můžete i vyšší dávky vitaminu C v tabletách před tím, než se "vaše dny" mají dostavit.

Urychlení menstruace - jde to?

Stejně jako oddálení menstruace řešíme někdy také způsoby jejího urychlení. Gynekolog nám v tomto případě může pomoci tzv. agolutinovou injekcí. Ta neuškodí ani případnému těhotenství. Pokud chcete zkusit přivolat opožděnou menstruaci přírodní cestou, za nejspolehlivější způsob se považují horké koupele a alkohol, především červené víno. Názory na to, jak dobře tyto metody fungují, se však velmi různí.

Máte i vy nějakou zkušenost s oddalováním menstruace? Napište nám!

Zdroj: antikoncepce.cz, mimiforum.cz

Foto: Pixabay.com

Je možné oddálit menstruaci? patří do témat
  • Iveta 03.08.2016 08:08:02

    Skvělé, kvůli jednomu koupání si rozhoďte hormonální systém. Tleskám lidské hlouposti.


Poruchy menstruace patří do témat

Adresář

Diskuze na téma Poruchy menstruace

  • 15.09.2012 17:09 Poruchy štítné žlázy

    Máte problém se štítnou žlázou? Nezabírá Vám klasická léčba? hodí se na vás například: - Ned…

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku